EXIR چیست ؟

EXIR – Enhanced Infra-red Lighting Explained

معرفی

اگر کاتالوگ دوربین های مداربسته را مطالعه کرده باشید، حتما با واژه EXIR آشنا شده اید و به آن برخورده اید.

IR های مرسوم، با دوربین ها مجتمع شده اند، و از آرایه ای از LEDهای تکی تشکیل شده اند که بصورت بخصوص برالگوی لنز تمرکز نکرده اند. این امر باعث بوجود آمد تصویرهایی میشود که یک الگوی دایره ای دارند که در وسط تصویر روشنایی بیشتری دارد. (به تصویر زیر توجه کنید)

بخاطر همین امر، Hikvision سیستم EXIR را طراحی کرد که از یک پیکربندی لنز استفاده میکند تا الگوی روشنایی را مستطیلی شکلتر، و حتی پراکنده تر کند. سیستم EXIR IR برروی گروهی از دوربین های امنیتی ip و دوربین های انتقال تصویر استفاده میشود.یک لیست از برخی از دوربین هایی که از این تکنولوژی پشتیبانی میکنند در انتهای این مقاله ذکر شده است.درمقایسه با IP camera های مرسوم، سری High-performance EXIR هایک‌ویژن ، حرفه ای ترین درجه از نظارت شبانگاهی موجود در بازار را ارائه میده- چه در محیط های داخلی و چه در محیط های خارجی.

 

 

 

 

 

 

مزایا

منبع نور بسیار بهینه و کارآمد و LED های تقویت شده. EXIR از پیشرفته ترین نوع thin-film های انتشارنور (نوعی ترانزیستور با کیفیت بسیار بالا که در LCD ها استفاده فراوان دارند) استفاده میکند که تا ۳۰% بهبود انتشار نور را نسبت به تکنولوژی آرایه های LED مرسوم ارائه میدهد همچنین آرایه‌های مرسوم قدیمی تابش نور ۷۵۰mV را ارایه میکردند که EXIR این را به ۱۰۵۰mV افزایش داد، پیرو نور قوی تر ، استفاده بیشتری در روشن کردن مسافت های طولانی را دارد. (به تصویر زیر توجه کنید)

 

 

تکامل لنزهای مستطیل گونه برای دریافت بهتر نور. برای بهره وری هرچه بیشتر از چراغ های IR LED ، EXIR هایک‌ویژن نور LED را به جای تولید بصورت فیت با سایز معمول صفحه نمایش (۴:۳ یا ۱۶:۹) بصورت مستطیل گونه تولید میکند که این امر باعث بهبود بهروری و کاهش آلودگی تصویری در محیط های بسته میشود.

 

 

 

یکنواختی روشنایی بهتر. تکنولوژی EXIR ، روشنایی یکنواخت را ارائه میدهد. این باعث حذف مشکلات مربوط به LED های، مرسوم و قدیمی میشود. مانند اشباع بیش از اندازه نور در مرکز تصویر و تاریک تر بودن گوشه های تصویر.

 

 

 

علاوه بر تمام مسائلی که گفته شد،  پراکندگی عالی حرارت، طول عمر بیشتر، و مصرف کمتر انرژی ، تعدادی از، بسیار مزایایی است که EXIR هایک‌ویژن دارد.

 

برخی از دوربین هایی که از تکنولوژی EXIR هایک‌ویژن پشتیبانی میکنند.

DS-2CE16D5T-AVFIT3

DS-2CE16D5T-IT3-3.6

DS-2CE56D5T-IT3

IP camera

DS-2CD2352-I

 

نویسنده مطلب: رامین نعمتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *